Ardahan Tercüme Bürosu – Yeminli Tercüme – DİLLİ Tercümanlık

ardahan tercüme bürosu

Ardahan tercüme bürosu, Ardahan bölgesinde, bütün dünya dillerinde yeminli tercümanlık hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Doğru, güvenilir ve kaliteli çeviri hizmetlerini her biri alanında uzman tercümanlar aracılığı ile vermektedir. Ardahan şehri ve çevresinde oldukça büyük bir yeminli çevirmen ve tercüman kadrosu ile hizmet vermekte olan Ardahan tercüme bürosu vermiş olduğu kaliteli hizmetler sayesinde alanında aranılan bir firma olmayı başarmıştır.

Müşteri memnuniyeti esasına dayandırdığı kaliteli hizmetlerini yılların uzmanlığı ve deneyimine dayanarak devam ettirmektedir.  Ekip ihtiyaç duyulan tüm çeviri dillerin de tercümanlık hizmetini 7/24 vermektedir. 

Ardahan Tercüme Bürosunda Verilen Hizmetler

Ardahan tercüme bürosu alanı ile ilgili hizmet sektöründe birçok konuda güvenilir, kaliteli tercüme ve çeviri hizmetleri vermektedir. Vermiş olduğu kaliteli hizmetler şunlardır;

Yazılı tercüme

Sözlü tercüme

Ardıl tercüme, konuşmaya da metnin söylenmesi ya da yazılmasına izleyen zamanda gerçekleştirilen çeviriye verilen isimdir. Tercüman konuşmacının söylediklerini not alarak konuşmacının sözü bittikten sonra onun adına onun söylediklerini çevirmektedir. Ardıl tercüme yapılırken kullanılan üslup konuşmacının kullandığı üslupla aynı olmak zorundadır. Çünkü burada tercüman konuşmacıyı temsil etmektedir.

Konferans çevirmenliği

Deşifre çeviri hizmetler seminer gibi organizasyon konuşmalarının kasete veya CD’ye kaydedilmesi gerekmektedir. İşte bu aşamada deşifre hizmeti devreye girer. Kaset veya cd’ye çekilmiş konuşma metninin çevrilerek deşifre edilmesi gerekmektedir. Tercüme edilerek deşifre edilen ve yazını döküman haline getirilen metin kullanım alanı ile ilgili olarak gerektiğinde müşteriye sunulmaktadır.

Diğer Hizmetler

Bilateral tercüme de Ardahan tercüme büroları hizmetleri arasında yer almaktadır. Genellikle toplantı veya konferans için gelmiş yabancı misafirleri eşlik edilerek yapılan tercümedir. Örnek verecek olursak yurtdışından gelmiş olan kişilerin toplantı dışında gezerken onlara eşlik etmektir. 

Noter onayı gerektiren belgelerin resmi nitelik kazanabilmesi için gerekli olan tercüme hizmetidir. Bu konuda müşteriler belgelerinin tercüme bürosunda noter yeminli tercümanlara tercüme ettirmek isterler. Böyle bir talep gelmesi durumunda noter tasdiki ve apostil işlemleri tamamlanmış olarak müşteriye sunulan belgeler resmilik kazanmış olur.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti ise yurtdışında eğitim alma hakkı kazanan öğrencilere verilen rehberlik ve tercüme hizmetlerini kapsar.

Sektör tercümeleri hizmet kapsamında birçok sektöre yönelik hizmetler verilmektedir. Tıbbi, teknik, hukuki, akademik ve ticari alanlarda çeviri hizmetleri verilmektedir. Ardahan çeviri bürosu çapraz çeviri ve kontrol çevirisi hizmetleri de vermektedir. Çapraz çeviri hizmetinde bir döküman farklı dillerde birkaç dile tercüme edilmektedir. Kontrol çevirisinde ise verilen hizmet müşterinin kendi yaptığı tercümelerin kontrol edilmesi şeklindedir. Yani müşteri elinde bulunan çeviri gerektiren metni kendisi tercüme eder. Profesyonel tercümanlardan da kontrol etmesini talep eder.

Ardahan çeviri büroları tüm dünya dillerinde tercümanlık ve çeviri hizmetleri ve yeminli tercümanlık ve çeviri yapmanın yanı sıra yasal takip destekleri de vermektedir. Diploma, denklik belgesi ve transkript çeviri, ehliyet ve işyerlerine ait çalışma ve izin belgeleri konusu da Ardahan tercüme bürosu hizmetleri arasında yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın