simultane çeviri

Simultane Tercüme

Simultane tercüme, konuşmacının ifadelerinin eş zamanlı olarak hedef dile aktarılarak dinleyicilere ulaştırılması işlemidir. Özellikle tüm tercüme çeşitleri içerisinde en zor olan çeviri türüdür. Eş zamanlı yapılan bir çeviri işlemi olduğu için kesinlikle hatasız yapılması elzemdir. Dolayısıyla da çeviriyi yapacak tercümanın hedef dile çok iyi hakim olmasının yanı sıra diksiyonunun da düzgün olması gerekir.

Simultane Tercümede Tercüman ve Tercüme Ofisi Seçiminiz Profesyonellerden Yana Olmalı

Kesinlikle hata payı kabul etmeyen ve geriye dönük düzeltme imkanı bulunmayan simultane tercüme türü için deneyimli tercüme ofisleriyle çalışmanız gerekir. Tercümanın hedef dile ana dil yeterliliğinde sahip olması en belirleyici unsurdur. Aynı zamanda tam zamanlı bu çeviri sırasında; tercümanlar ortam gürültüsünden etkilenmemek ve dikkatlerini tercüme işlemine odaklayabilmek için kulaklık gibi bazı teknik ekipmanlar kullanırlar.

Simultane Tercümenin Sıklıkla Kullanıldığı Alanlar

Simultane çeviri çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle uluslar arası diplomatik görüşmelerinde ve uluslar arası spor müsabakalarında sıklıkla eş zamanlı çeviri tercih edildiğini görmekteyiz. Aynı zamanda TV programları ve canlı yayınlar; konferans, sempozyum ve kongreler de bu çeviri türünün tercih edildiği diğer faaliyetlerdir. Dolayısıyla bu denli geniş çerçevede kullanım alanına sahip olan simultane çeviri için; dünyanın en fazla terci edilen tercüme türü olduğunu söyleyebiliriz.

Sektörün En Uygun Simultane Tercüme Fiyatları Bizde!

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı bütün faaliyetlerinizde simultane tercüme için Türkiye’nin en cazip fiyatlarını veren DİLLİ Tercümanlık büromuza ulaşabilirsiniz.  Her iki dilde de anadil yeterliliğine sahip deneyimli çevirmen kadromuz eşliğinde; en cazip fiyat tekliflerimizle sizin çözüm ortağınız olmaya devam ediyoruz. Dolayısıyla da sektördeki en avantajlı fiyatları, müşteri odaklı hizmet anlayışımızla buluşturarak; siz müşterilerimize dil konusunda geniş çözüm olanakları sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Teklif Al

Çözüm Odağınız Olmak İçin Bir Tık Uzağınızdayız

Sonuç olarak bütün simultane çeviri türlerinde anlam kaybı olmayan; objektif ve kaliteli çeviri hizmetlerimizle tanışmak için sizi büromuza bekliyoruz. Büromuzu ziyaret etme imkanınızın olmadığı durumlarda; web sitemiz üzerinden veya telefonla bizlere ulaşarak fiyat teklifi alabilir ve hizmetlerimizle tanışabilirsiniz.