Yeminli Tercüme Nedir?

Üniversitelerin mütercim-tercümanlık bölümlerinden mezun olan çevirmenler; hem kaynak hem de hedef dilde yeterli uzmanlığa ve yazılı-sözlü çeviri yeteneğine sahip olduklarını beyan eden yetki belgesi alırlar. Hizmet verdiği tercüme bürosunun; anlaşmalı olduğu noterde yemin zaptı bulunan tercümanların gerçekleştirdikleri resmi belge çevirileri yeminli tercüme olarak tanımlanır. Noterden onayı gereken belgelerin tercümeleri sadece yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır.

Yeminli Çeviriye Hangi Durumlarda ihtiyaç Duyulur?

Resmi özelliğe sahip belgelerin kusursuz ve doğru bir çeviriye sahip olmasının elzem olduğu durumlarda yeminli tercüme tercih edebilirsiniz.  Ayrıca resmi belgeyi vereceğiniz kurum özellikle noter onayı istiyorsa bu belgenin yeminli çeviri türünde hazırlanması gerekir.

Teklif Al

Yeminli Tercüme Çeşitlerimiz

Tıbbi ve hukuki metinler; edebi eserler, akademik yayınlar; apostil, noter ya da konsolosluk tasdiki istenen şahsi ve kurumsal belgeler gibi çeşitli dokümanlara kadar her dil ve her alandaki yeminli tercüme gereksinimlerinizi uzman ve yeminli tercüman kadromuzla karşılayarak DİLLİ Tercümanlık Bürosu olarak dünyanın dört bir yanına ulaşımını sağlıyoruz.

İstediğiniz Her Dilde Tercüme Hizmeti

Belgelerin yasal nitelik taşıdığı her sektörde ihtiyaç duyulan çeviriler için yeminli tercüme istenir. Dolayısıyla tercümenin yeminli olabilmesi için, noterde yemin zaptı bulunan tercümanlarca hazırlanmış olmalıdır. Noter huzurunda yemin ederek sözlü ve yazılı çeviri yeterliğine sahip olduğunu beyan eden tercümanlar; yeminli tercüman olarak görev yaparlar. Buna ek olarak adalet komisyonları nezdinde yemin edenler ise adli yeminli tercüman olarak adlandırılırlar.

En Cazip Fiyat Teklifini DİLLİ Tercümanlık’tan Alabilirsiniz

Çeviri sektöründe temel ilkemiz doğru ve kaliteli tercüme hizmetini kısa süre içerisinde müşterilerimize ulaştırmaktır. Bu noktada kesinlikle şeffaf bir fiyatlandırma politikası takip ederek siz müşterilerimizin memnuniyetini kazanmayı amaçlamaktayız. Dolayısıyla kaliteli tercüme ve en uygun fiyat seçeneği için bize https://dillitercumanlik.com/iletisim sayfamızdan metinlerinizi gönderebilirsiniz. DİLLİ Tercümanlık büromuzda hizmet veren tercüman kadromuz, kesinlikle alanında uzman ve donanımlı yeminli tercümanlardan oluşmaktadır. Her çeviri türünde olduğu gibi yeminli çeviride de 60’tan fazla dünya dilinde benzersiz bir kalitede hizmet sunuyoruz. Resmi belgeleriniz için noter tasdikli yeminli çeviri hizmetlerimiz ile tanışmak adına, fiyat teklifi alarak fikir sahibi olabilirsiniz.