sözlü çeviri

Sözlü Tercüme

Sözlü tercüme tüm çeviri türleri arasında en meşakkatli ve uzmanlık gerektiren alandır. Diğer çeviri türleriyle kıyaslandığında olası hataların tolere edilemediğini söyleyebiliriz. Sözlü çeviri özellikle iş dünyası başta olmak üzere tercümenin gerekli olduğu pek çok alanda kullanılır. Bu çeviri türü iş ve resmi görüşmeler, iş toplantıları, çeşitli yurt içi ve uluslar arası organizasyonlar, konferans ve sempozyum gibi birçok faaliyette konuşmacının ifadelerini kaynak dilden hedef dile aktararak dinleyiciye ulaştırır.

Sözlü Tercüme Çeşitleri

Başta simultane ve ardıl çeviri olmak üzere, sözlü tercümenin bir takım çeşitleri vardır. Bunlar:

  • Simultane Tercüme,
  • Ardıl Çeviri,
  • Karşılıklı Çeviri,
  • Fısıltı Çevirisi,
  • Telefonda Çeviri,
  • Refakat Çevirisi,
  • Yabancı Misafir Karşılama

olmak üzere farklı amaçlara yönelik çeşitli sözlü tercüme çeşitlerinden bahsedebiliriz.

Teklif Al

Sözlü Tercüme Tercihiniz Profesyonellerden Yana Olsun

Çeviriyi yapan tercümanın gerek kaynak dile gerekse hedef dile aynı yeterlilikte hakim olması gerekir. Aynı zamanda tercümenin içeriği konusunda da bilgi sahibi olması önemlidir. Özellikle istenen tercüme hususi bir alanla ilgili ise çeviri işlemi öncesinde, söz konusu çevirinin içeriğiyle ilgili araştırma yapılması da olası hataların ortaya çıkmasına engel olacaktır. Bununla birlikte çeviriyi yapacak tercümanın diksiyonunun da akıcı ve anlaşılır olması gerekmektedir.

Sözlü Tercümenin En Çok Tercih Edildiği Alanlar

Gerek çeşitli organizasyonlar, kongreler gerekse konferanslar, eğitim sunumları ve sempozyumların yanı sıra noter nezdinde yapılan resmi işlemlerde, nikah işlemlerinde ve adliyedeki hukuki işlemlerde çokça talep edilmektedir.

En Cazip Sözlü Tercüme Fiyatları

Her alan ve sektördeki sözlü çeviri ihtiyaçlarınız için Türkiye’nin en rekabetçi ve uygun fiyatlarını veren DİLLİ Tercümanlık büromuza ulaşabilirsiniz.  Ana dilinde, deneyimi ve sektörel alanlarda uzmanlığı bulunan tercüman kadromuz ile uygun fiyatlandırma politikamızı, üstün kalitedeki çeviri anlayışımızla buluşturarak siz müşterilerimize dil konusunda geniş çözüm olanakları sunmaya devam ediyoruz.

Çözüm Odağınız Olmak İçin Bir Tık Uzağınızdayız

Sonuç olarak bütün çeviri sözlü çeviri türlerinde kavramsal olarak tam karşılığını içeren, objektif ve kaliteli çeviri hizmetlerimizle tanışmak için sizi büromuza bekliyoruz. Büromuzu ziyaret etme imkanınızın olmadı durumlarda; web sitemiz üzerinden veya telefonla bizlere ulaşarak fiyat teklifi alabilir ve hizmetlerimizle tanışabilirsiniz.