Erzincan Tercüme Bürosu – Yeminli Tercüme – DİLLİ Tercümanlık

Erzincan tercüme bürosu

Tercüme bürosu Erzincan ilinde profesyonel anlamda tercümanlık hizmetleri vermek üzere kurulmuştur. Hizmette sınır tanımayan Erzincan çeviri bürosu 7 gün 24 saat profesyonel hizmet sağladığından dolayı tercih edilmektedir. Erzincan ili ve ilçelerinde ikamet etmekte olan kişilere ihtiyaçları doğrultusunda çeviri hizmetleri vermekte olan Erzincan tercüme büroları son derece titiz çalışmaları ile bilinmektedir.

Bu aşamada yeminli tercüman kimdir konusuna değinmekte fayda görüyoruz. Yeminli tercümanlar noter yeminli ve adli yeminli olarak iki kısımda incelenebilir. Adlarından da anlaşılacağı gibi noterde yemin zaptı imzalamış tercümanlara noter yeminli tercüman denir. Adliye makamlarında yemin zaptı imzalayan tercümanlar ise adli yeminli olarak anılmaktadır. Peki bu ayrımın nedeni nedir ve aralarındaki fark nedir? Noter yeminli tercüme, onaylatılan evraklar ilgili olan tüm kurum ve kuruluşlarında kullanılabilir.

Erzincan Tercüme Bürosunun Vermiş Olduğu Hizmetler

Tercüme bürosu Erzincan ili ve ilçelerinde pek çok dilde tercüme ve çeviriler yapan bir tercüme bürosudur. Erzincanlı birçok vatandaşımızın Avrupa’da bulunması nedeniyle başta Almanca tercüme ve Fransızca tercüme olmak üzere Avrupa dilleri tercümelerinde çok çeşitli evrak ve belgelerin tercüme edilmesi istenmektedir. Erzincan çeviri büroları tarafından verilen kaliteli hizmetler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Apostilli ve noter tasdikli tercüme hizmeti
  • Gerçek ve tüzel kişilerin ihtiyaç duymaları halinde her dilde çeviri ve tercümeleri yapılmaktadır.
  • Diploma ve transkript tercümelerini en hızlı şekilde istenilen dillere tercümesi gerçekleştirilmektedir.
  • Evlilik ve aile cüzdanları tercümeleri yapılmaktadır.
  • Ticari firmalara ait vergi levhası ve faaliyet belgelerinin tercüme edilmesi de verilen hizmetler arasında yer almaktadır.
  • Tapular ve imza sirküleri tercümeleri gelen talepler doğrultusunda tercüme edilmektedir.
  • Erzincan tercüme büroları bünyelerinde çalışan yeminli mütercim tercümanlar tarafından nüfus cüzdanı ve kimlik belgelerinin tercümeleri yapılmaktadır.

Erzincan tercüme bürosu bünyelerinde hizmet vermekte olan noter yeminli mütercim tercümanlar ile verdikleri hizmetlerde kurallar ve prensipler çerçevesinde işlerini yapmaktadır. Tercüme edilmesi istenen belgeler kurumların talepleri doğrultusunda adli yeminli veya noter yeminli tercümanlar tarafından istenilen dile tercüme edilmektedir. Erzincan ili ve çevresindeki özel veya tüzel kişiliklerin isteğine bağlı olarak yapılacak olan sözlü ve yazılı tercümeler başvuru sahiplerinin istek ve talepleri doğrultusunda kaliteli ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Erzincan çeviri bürosu aynı zamanda Erzincan il ve bağlı ilçelerinde yaşayan vatandaşların hukuki tercüme ihtiyaçlarını bünyelerinde hukuk eğitimi almış olan tercümanlar aracılığıyla hukuki terimler dahilinde ve teknik olarak yapmaktadır.

Erzincan çeviri bürosu birçok alanda hizmet vermektedir. Akademik makale tercümeleri, abstract tercümesi teknik konularda ise tıbbi tercüme, elektronik tercüme ve mühendislik tercüme alanında hizmetler vermektedir. Hukuki konularda verdiği hizmetler ise boşanma evrakları ve mahkeme evrakları tercümeleri ve gerekli olması halinde bu evrakların apostil onaylarını almaktadır.

Erzincan çeviri bürosu sözleşme metni ve imza sirküsü çevirilerini noter onaylı olarak yapmaktadır.

Erzincan çeviri bürosu vermiş olduğu sözlü tercüme hizmetlerinde tüm dillerde çeşitli çeviri destekleri sağlamaktadır. Bu çeviri destekleri ise şunlardır:

  • Simültane çeviri (aynı anda yapılan çeviri, olay anında eş zamanlı olarak yapılan çeviri demektir)
  • Ardıl tercüme (tarafların karşılıklı görüşmelerinin tercüme edilmesi anlamına gelmektedir)
  • Deşifre çeviri (Aynı anda çeviri ve altyazı uygulaması)

Erzincan çeviri büroları, Erzincan’a bağlı olan Çayırlı, İliç, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, Tercan, Refahiye ve Üzümlü ilçelerinde haftanın her günü ve 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Erzincan il ve ilçelerinde ikamet eden ve çeşitli dillerde tercüme desteğine ihtiyaç duyan gerçek ve tüzel kişilerin DİLLİ Tercümanlık ile iletişim numaralarından irtibata geçmeleri halinde kendilerine destek sağlanacaktır.

Bir Cevap Yazın