Sinop Tercüme Bürosu – Yeminli Tercüme – DİLLİ Tercümanlık

Sinop tercüme bürosu

DİLLİ Tercümanlık çeviri büroları; yabancı dillerin Türkçeye ve birbirlerine tercüme edilmesi, farklı dillerde konuşan insanların kolayca iletişim kurabilmesi, farklı iş kollarında çalışan insanların ulusal ve uluslararası sahalarda meslektaşlarıyla uyum içinde ilişkilerini yürütebilmesi gibi pek çok noktada bireylere katkı sağlama amacıyla hizmet veren kurumlardır. Ülkemizde birçok ilde faaliyet gösteren bu kurumlar, Isparta başta olmak üzere Ankara, Konya, Sakarya, İstanbul ve pek çok ilde de hizmetlerini yürütmektedir. Tercüme bürosu Sinop ilimizde de alanında uzman ve donanımlı ekibiyle hizmetlerini sürdürmektedir. Sinop tercüme bürosu; tüm dillerde tercüme, yazılı-sözlü tercüme, tapu tercümesi, işaret dili tercümesi, nikah tercümesi ve simultane tercümesinde; ayrıca ek olarak metin çevirisi, resmi evrak çevirisi, tez ve makale çevirisi, ardıl çeviri, transkripsiyon yazımı gibi çeviri ve yazı türlerinde bireylere yardımcı olmaktadır.

DİLLİ Tercümanlık Olarak Sunduğumuz Hizmetler Nelerdir?

Tüm Dillerde Tercüme

Sinop tercüme büroları; İngilizce, Almanca, Fransızca Portekizce, Rusça başta olmak üzere; Türk dünyası dilleri, Hintçe, Romence, Yunanca dahil tüm dillerde tercüme hizmeti vermektedir. Sinop tercüme bürosunun sağladığı bu konudaki çeşitlilik; bireylerin farklı dillerde farklı sosyal mecralara yönelimini artıracak, sosyokültürel bilgi birikimini ve gelişmişlik düzeyini tanımanın ve artırmanın bilincini bireylere hissettirecektir. Ve bu olumlu sonuçlar topluma yansıdığı zaman, ortaya daha güzel bir tablo çıkacak, bahsettiğimiz bireysel farkındalık toplumsal farkındalığa dönüşecektir.

Farsça-Arapça Tercüme

Sinop tercüme bürolarının verdiği Türkçe-Farsça tercüme hizmetinin bireylere sosyal, bilimsel ve edebi yönden birçok katkısı mevcuttur. Eski Türk-İslam kaynaklarının birçoğunun Arapça-Farsça kökenli olmasından ötürü; bu eserleri okuyup bu alanda araştırmalar yapmak, Türk-İslam geleneğinin bu bağlamda bilime, edebiyat ve sosyal hayata bakışını incelemek ve bu konuda belli bir fikir sahibi olmak isteyenlere Sinop tercüme büroları tavsiye edilebilir nitelikte kurumlardır.

Sözlü-Yazılı Tercüme

Sinop tercüme bürosu olarak verdiğimiz sözlü-yazılı tercüme hizmeti ile bireyler yazım dili ve konuşma dili arasındaki temel farkları daha rahat anlayabilecekler, dili konuşan bireyler ile daha hızlı ve etkili bir biçimde ortak bir iletişim kurabileceklerdir.

Simultane Tercüme

Aynı anda tercüme manasına gelen simultane tercüme, konuşmacıyla eş zamanlı olarak yapılan tercüme hizmetidir. Sinop çeviri bürosu olarak verdiğimiz simultane tercüme hizmeti ile bireyler konuşma ve çeviri hızını artırabilir, daha komplike kelime ve cümleleri pratik bir biçimde çevirerek bu alanda tecrübelerini artırabilirler.

Nikah Tercümesi

Birbirine yabancı uyruktan olan ve evlenmek isteyen çiftler için hizmet sunan  Sinop tercüme büroları; nikah tercümesi hizmetiyle nikah aşamasında olan bireylere katkı sağlamaktadır. Böylelikle çiftler arasındaki evlenme öncesinde dil sorunu ortadan kalkacak, bireyler daha öz güvenli bir şekilde yollarına devam edecektir.

Ardıl Çeviri

Konuşmacının söylediklerinin cümle halinde çevrilmesi yöntemidir. Sinop çeviri bürosunda verilen ardıl çeviri hizmeti; uluslararası konferanslarda, uluslararası spor müsabakalarında, uluslararası ticarette ve farklı sektörlerde tercümanlık yapacak bireylere öncülük yapmaktadır.

Tez ve Makale Çevirisi

Sinop çeviri bürosu olarak verdiğimiz tez ve makale çevirisi hizmetiyle bireyler; tıp, askeri, sanayi, ekonomi, finans, uluslararası ticaret gibi farklı birçok iş sahasında yazılan dünya çapında kabul görmüş makaleleri daha rahat okuyup çevirebilir, aynı anda farklı bakış açılarıyla alanlarında kendilerini geliştirme fırsatı yakalarlar. Profesyonel ve birçok dil bilen uzman bir ekiple, her geçen gün kendini geliştirmeye devam eden tercüme bürosu Sinop ili ve daha farklı birçok şehirde büyümeye ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. Her sektörün yararlanabileceği düzeyde tercüme hizmeti veren Sinop tercüme bürosu firmamızla ihtiyaç duyduğunuz her an iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın