İstanbul Tercüme Bürosu – Yeminli Tercüme – DİLLİ Tercümanlık

İstanbul Tercüme Bürosu

İstanbul tercüme büroları gitgide değer kazanan meslek grupları arasında yer almaktadır. Bunun en öncelikli sebebi herkesin yabancı dil bilmemesi ve birbirinden farklı dillerin var olmasıdır. Hal böyle olunca çeviri ve tercümanlık büroları iş hayatında önemli bir konuma sahip olmaktadır. Gerekli görülen her alanda İstanbul çeviri büroları olarak tercümanlık ve çeviri hizmeti verilmektedir.

Bürolarda çalışan kişilerin ilgili bölümlerden mezun olması ve yabancı dil belgelerinin bulunması gerekmektedir. Nitelikli çalışanlara önem veren kurum, kendi meslek alanları içerisinde sahtecilik yapılmaması adına da bu niteliğe oldukça vurgu yapmaktadır. İstanbul tercüme bürosu birden fazla alanda çeviri hizmeti sunduğu gibi tercümanlık hizmeti de sunmaktadır. Türkiye’de bu dalda çalışan kurumlar ve bireylerin arasında İstanbul tercüme bürosu da yer almaktadır. İstanbul özellikle konumu ve sahip olduğu küreselliği sayesinde bu işlemleri yoğun olarak gerçekleştiği yerlerden birisidir.

Yeminli tercümanlık hizmetleri bazı uluslar arası belgeler ve işlemlerde şart koyulan bir unsur olmaktadır. Yeminli tercümanlık hizmeti verilebilmesi için tercüman olan kişinin noterde onay alması gerekmektedir. Bu onay alınmadan herhangi bir yeminli tercümanlık işlemi kesinlikle yapılamamaktadır. Ülkemizde bu onayı veren tek kurum ise noterler olmaktadır. İstanbul tercüme büroları bu alanda en çok güvenilen kurumlardan bir tanesidir. Bünyesinde çalışan ve yeminli tercümanlık hizmeti verecek olan her birey noterden onay almıştır. Yeminli tercümanlık hizmeti çoğunlukla uluslar arası alanda resmiyet kazanan işler için uygulandığından İstanbul tercüme bürosu müşterileri için yasal süreci de yakından takip etmekte ve hâkim olmaktadır. Özellikle alanında ayrılan tercümanlık hizmetleri için yeminli tercümanlık hizmetleri iş yükünü de azaltmaktadır.

İstanbul DİLLİ Tercümanlık olarak çeviri işlemleri, tercümanlık ve yeminli tercümanlık hizmetleri kurum tarafından sunulmaktadır. Donanımlı ekibi ve sistematik çalışma ile çeviri ve tercümanlık alanında hangi alanda nasıl çalışılması gerektiğini oldukça iyi bilen tercümanlık bürosu Türkiye’nin birçok ilinde hizmet vermektedir.  Yasal süreçlerin atlanılmaması gerektiğinden bu süreçleri de tercüme bürosu İstanbul kurum olarak yakından takip etmekte, son ana kadar da müşterilerinin yanında olmaktadırlar.

İstanbul DİLLİ Tercümanlık özellikle yeminli tercümanlık hizmetlerinde konsolosluklar, vilayetler, kaymakamlıklar gibi kurumlarda yer almaktadır. Bu gibi kurumların yanı sıra bir de gümrükleme işlemleri, satış belgeleri, resmi belgelerde çeviri ve tercümanlık hizmetleri de sunulmaktadır. Belgelerin çeviri ve tercüme işlemleri profesyonel olarak yapılırken sözlü tercüme ve çeviri işlemleri de İstanbul DİLLİ Tercümanlık tarafından profesyonelce icra edilmektedir. Kurum içerisinde çalışmakta olan her bir bireyin üniversite derecesinde yabancı dile sahip olduğu da unutulmaması gereken bir başka husustur. Teknik çeviri konusu müşteriler için oldukça değerli olduğunda İstanbul çeviri bürosu olarak bu alanda güvenilir ve profesyonel bir hizmet sunmaktadırlar.

İstanbul Tercüme Bürolarında Verilen Hizmetler

Tercüme bürosu İstanbul yeminli tercümanlık hizmetleri alanında oldukça donanımlı ve yetkin bir iş çıkartırken çeviri hizmetleri için de aynı şeyi söylemek mümkün olacaktır.  Çeviri ve tercümanlık alanında hizmet sunan kurumun başlıca hizmet verdiği alan ve işler şu şekildedir:

  • İstanbul çeviri bürosu not belgesi (transkript), pasaport, resmi çeviri belgeleri ve diplomalarda çeviri ve tercümanlık hizmeti sunulmaktadır.
  • Bazı resmi kurumlarda öncelikli olarak noter onaylı yeminli tercümanın hazırlayacağı belgeler istenmektedir. Yeminli tercüman onayı olmadan bu gibi işlemlerde noter tasdiki de yapılamayacaktır. İstanbul çeviri büroları bu alanda müşterilerine destek olmaktadır.
  • Acil olarak tercümanlık ve çeviri hizmetlerinden yararlanması gereken kişilerin hızlı tercüme hizmeti almaları DİLLİ Tercümanlık tarafından sağlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın